DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

CANE CORSO ITALIANO - chovatelská stanice CZECH VELVET

 

        

 

    

 

Ašar Czech Velvet

Ch.Dalí (Ch.Cloto x Ch.Repr.Brenda) X GrCh. Black Lady Beroan Bohemia Corso (Griko de Finibus Terrae x Ch. Nendy Corso z MK)

*29.3.2008

 Ašar, Áša, Ašíček, Ašuna, Ašánek, Aš ..... Ašík u nás zůstal nejspíš pro mé poučení. Od počátku jsem u něj neměla velké ambice, byl takové milé, korektní štěndo. Postupně jak rostl, tak mě jen překvapoval a překvapoval. Aš je caník jak má být, jeho hlava je hodně podobná té Beroanině, má v sobě to "něco" navíc, co top cane corso mít musí a co málokterý má. Můžeme tomu říkat výraz, můžeme tomu říkat duše, ať už je to cokoli, pro mě Aš splňuje především svou povahou splněný sen, o kterém jsem nevěděla, že ho mám!

Ašíček zatím nemá problém s pejsky, nemusí cvičák, zbožňuje Dominika. Jeho každovečerní rituál je cesta s Dominikem do pokoje, kde zalehne vedle něj, dřímajíc vyslechne pohádku a pak se se mnou odebere na svůj pelíšek do vedlejší místnosti, za ostatními pejsky. Ašík miluje vycházky, cestování čímkoli kamkoli, jen když je s námi. Je to mazel domácí. Jeho povaha se nedá popsat na dvou třech řádcích. Trvalo velmi dlouho než povolil a stal se z něj bezmezný oddanec. Říkáme mu "pan král". Cvičení mu nic neříká, po chvíli přemlouvání kvůli nám poslechne, ale s výrazem "nechápu proč to mám dělat, ale když ti to udělá radost.....". Což neznamená, že by neposlouchal. To právě naopak. Jen je pod jeho úroveň nějaké obracení se na místě, chození na vodítku sem a tam a nebo nedej bože lehni sedni v rychlém sledu za sebou, když to nemá žádný rozumný důvod kromě páníčkovo chtění. Nejspokojenější je u nohou paničky v kuchyni, s páníčkem na pohovce u televize, přitulený u Dominika v posteli. Pes rodinný. Pes obranný. Umí z celé smečky nejkrásněji přivítat. Stačí pár hodin nepřítomnosti a Aš nás vítá se slzami v očích. Ašíček je tichý (štěká jen zcela vyjímečně), klidný, paniččin mazánek. Má vševědoucí oči a několikrát za den za mnou dojde, přisedne si k noze, navalí se a podívá se na mě svýma smutnýma očima, které říkají: .... já vím!!!!

S odstupem času nechápu, jak nás mohlo někdy (kdysi hooodně dávno) napadnout, chtít Ašunu prodat!