DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

CANE CORSO ITALIANO - chovatelská stanice CZECH VELVET

    

Aristokracia Czech Velvet

Ch.Dalí (Ch.Cloto x Ch.Repr.Brenda) X Ch. Black Lady Beroan Bohemia Corso (Griko de Finibus Terrae x Ch. Nendy Corso z MK)

*29.3.2008

 

 Říkáme jí Arinka, Aria, Arča, Arina, Arčina, Arčinka, Arčice, opička..... Arinka je na hyerarchickém chvostu naší smečky. O Arince by se dala napsat celá kniha. Nebo by se to dalo shrnout jednou větou - Arinka není normální :). Už jako pártýdenní prcek byla do někoho "zakouslá", s někým zápasila, nikdy se nedostala na při zápolení v bedně na záda. To jí zůstalo. Největším parťákem je Ašar, spolu lehají v pelíšku, spolu bok po boku nejčastěji lítají na procházce nebo zahradě. Arinka je jak jo-jo. Stále ve výskoku, stále veselá, stále připravená k nějaké čertovině. Svým sourozencům (na maminku Beroan si to většinou nedovolí) nedá venku ani chvilku  pokoj, když už by nááhodou některému dala šanci k odpočinku, tak během pár vteřin už ho bude určitě budit s nějakou hračkou nebo klackem v hubě, nebude-li ochotný si jít hrát, tak mu pronikavě začne štěkat přímo do ucha, zkrátka Arinka je přírodní úkaz. Odpočívat by téměř nemusela, během procházky nebo odpoledne na zahradě stihne vylítat všechny psy, se všemi se potahá o hračky, se všemi si zazápasí, k tomu stihne ohlídat celý pozemek, pohrát si s Dominikem, vyhrabat pár děr, vybojovat nejlepší hračku a donést ji jak kořist paničce.... Bez Arinky bychom se moc nudili a psi by si vůbec neužili :):). 

Stejně akční jako při hraní je Arčina na cvičáku. Přetrhla by se pro hračku, pro pamlsek, ale především pro páníčkovo potěšení. 

Arinka miluje lidi, ale především děti. Tenhle příval energie se dokáže ve společnosti dětí zklidnit a chovat se jak nejhodnější pes pod sluncem.